Klamání zákazníka aneb Proč jsou škrábance a jizvy znakem vysoké kvality a pravosti kůže? | díl 2.

TOP GRAIN LEATHER = KŮŽE S KORIGOVANÝM (UPRAVENÝM) POVRCHEM
Ukažme si, co znáte 100% z obchodu i vy, tento povrch je snad všude:
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je pebbled-leather-III.jpg.

Top grain leather, tzv. pebbled leather.

Je to tzv. pebbled leather, neboli kůže s povrchem “oblázků”. Toto už není ta nejlepší možná full grain leather, ale tzv. top grain leather, zjednodušeně řečeno tato kůže není tak kvalitní a hezká, proto má upravený povrch. Stále se může (ale nemusí!) jednat o lícovou poměrně kvalitní kůži, ale v koželužně na ní nejspíše potřebovali něco zamaskovat, chtěli ji mít dokonalejší. V koželužně do ni tedy vlisují (vytlačí) dezén = novou strukturu, která je zcela jednotná a unifikovaná. Díky tomu vypadá zcela dokonale a bezchybně – dezénem se snadno zamaskují chyby jako jizvy či škrábance.

TIP
Zajímá Vás více? Chcete si usně naživo osahat a navíc se naučit jednotlivé techniky, díky nimž si vyrobíte vlastní produkty doma? Přijďte na kurz nebo si objednejte doplněk na celý život 🙂

Pebbled leather, „oblázková“ kůže

Ale! Pebbled leather (oblázková) nemusí znamenat, že to byla chybová kůže, ale i ty nejlepší koželužny světa vyrábí vysoce kvalitní, prémiovou pebbled leather. Vždy záleží na zákaznících, co po koželužně požadují. Mohou tedy chtít levnou pebbled leather a nebo tu nejlepší. Můžete si však být téměř jisti, že levná kožená kabelka určitě nebude z kůže z koželužny, která patří ke světové špičce.
 
 
pebbled leather

Pebbled leather, „oblázková“ kůže

 
 

To znamená, že čím je povrch méně dokonalý a dokonce na něm najdete jizvu nebo škrábanec, je to znakem kvalitní – lícové kůže (full grain), která bude časem krásně patinovat a stárnout.

Prémiovou pebbled leather najdete nejspíše u malovýrobců či mistrů svého řemesla a cena bude převyšovat tu kabelku z obchodního centra. Nejenom kvůli ceně samotného materiálu, ale samozřejmě i ruční kvalitní  výrobě lokálního řemeslníka, který však je schopen vám dát dlouhou záruku a za svou práci se osobně zaručuje. Pebbled leather mám v nabídce i já – a je to právě ta vysoce kvalitní z koželužny, která patří ke světové špičce 😉 Aktuálně z ní vyrábím obaly na zápisník.

CO Z TOHO VYPLÝVÁ?

Pokusila jsem se rozdíly v kvalitě kůží napsat jednoduše a jasně, ale přesto z toho můžete mít hlavu jako pátrací balón 🙂 Co si z toho tedy odnést? Kůže v obchodním centru není ani zdaleka podobná té opravdové, ze které spousta z nás touží mít nějaký doplněk na celý život.

Kožené doplňky v obchodních centrech jsou z velké části z kůží zpracovaných průmyslovým, zrychleným a ekonomickým způsobem tak, aby byla co nejlevnější. Pokud chcete opravdu kvalitní doplněk z prémiové kůže, který s Vámi bude dlouhá léta (nebo napořád), hledejte malovýrobce. A že jich v Česku není málo. A pak se jich ptejte na detaily : Co je to za kůži, zda je lícová, odkud pochází nebo co o ní výrobce ví – díky tomu prověříte, zda se zajímá  o původ a kvalitu usně, které odebírá. Za sebe doporučuji třísločiněné, lícové a ideálně z Evropy – Itálie, Francie, Španělska, Británie.

Za sebe doporučuji třísločiněné, lícové a ideálně z Evropy – Itálie, Francie, Británie. Pokud chcete opravu kvalitní doplněk z prémiové kůže, hledejte malovýrobce a ptejte se na detaily.“

Zdroje obrázků:
alfredstadler.com
etsy.com/shop/PeggySueAlso
michaelkors.com

Jedna odpověď na “Klamání zákazníka aneb Proč jsou škrábance a jizvy znakem vysoké kvality a pravosti kůže? | díl 2.”

Komentáře jsou uzavřeny.